یکشنبه سیزدهم آذر ماه
به مناسبت ایام دهه مبارک فجر برگزار شد

برگزاری 400 برنامه و مسابقه بازی بومی محلی در خراسان رضوی

رییس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی خراسان رضوی از برگزاری بیش از 400 برنامه و مسابقه بازی های بومی محلی در سطح شهرستان های استان خبر داد.

به گزارش سایت فدراسیون ورزش روستایی  و بازی‌های بومی، محلی و به نقل از روابط عمومی هیات استان خراسان رضوی؛ محمدرضا خوش باطن گفت : به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، برنامه های باشکوه مختلفی در شهرستان ها تدارک دیده شده که با استقبال خیلی خوب از سوی خانواده بزرگ ورزش روستایی همراه بوده است.

وی با بیان اینکه مسابقات در دو بخش آقایان و بانوان و در رده های مختلف سنی انجام شده است، افزود: مسابقات بازی های بومی محلی در قالب جشنواره و در رشته هایی همچون چوبکشی ، هفت سنگ، دارت ، دوزپا ، دال پلان ، طناب کشی ، یه قل دوقل و... در تمام شهرهای استان در ایام دهه فجر برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه مسابقات ایام دهه فجر با هدف شور و نشاط در بین اهالی روستاها برگزار شده است ، خاطرنشان کرد: حضور در گلزار شهدا ، تجدید بیعت با آرمان های امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی ، برگزاری جشنواره های مختلف ورزشی فرهنگی با رویکرد ورزش های روستایی از دیگر برنامه های شهرستان ها بوده است.