یکشنبه سیزدهم آذر ماه
دکتر امیری خراسانی؛ رئیس فدراسیون:

فوتوالی شانس المپیکی شدن دارد / ورزش خوزستان زبانزد است

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی، محلی بااشاره به زبانزد بودن خوزستان در همه رشته‌های ورزشی، گفت: امیدوارم این استان در ورزش‌های سنتی و فوتوالی نیز گام‌های خوبی بردارد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی، محلی و به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ دکتر محمدتقی امیری خراسانی در خصوص میزبانی خوزستان از مسابقات جام ستارگان فوتوالی ایران در اهواز، اظهار کرد: اسفندماه سال گذشته نیز دومین دوره این رقابت‌ها را در اهواز برگزار کردیم و امسال نیز موفق شدیم با تلاش هیات خوزستان و اداره‌کل ورزش و جوانان استان سومین دوره را هم در اهواز برگزار کنیم. این رشته نوپا و پرهیجان آینده بسیار خوبی دارد و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال لیگ فوتوالی کشور را نیز با کیفیت لازم برگزار کنیم.


وی با اشاره به ظرفیت خوب خوزستان در رشته‌های ورزشی مختلف، خاطرنشان کرد: امیدوارم با توجه به این‌که خوزستان در همه رشته‌های ورزشی زبانزد خاص و عام است، در ورزش‌های سنتی و فوتوالی نیز گام‌های خوبی بردارد.


رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی، محلی گفت: برای برگزاری لیگ فوتوالی نیاز به حمایت داریم که امیدوارم باشگاه‌ها از این ورزش حمایت داشته باشند. تعداد ورزشکاران رشته فوتوالی برای بازی کم بوده و هزینه‌های این رشته واقعا پایین است. فوتوالی جزو رشته‌هایی است که در سال‌های آتی در المپیک حضور خواهد داشت.


وی همچنین خاطرنشان کرد: سعی ما بر این است که در بخش ورزش‌های سنتی و بومی، محلی، در ابعاد قهرمانی و همگانی گام‌های خوبی برداریم که یکی از برنامه‌های ما برگزاری لیگ چوب‌کشی بود که انجام شد و امیدوارم تا پایان سال نیز بتوانیم لیگ هفت‌سنگ را برگزار کنیم. همچنین برگزاری المپیاد خانه‌های ورزش روستایی مدنظر است که اگر تا پایان سال بتوانیم این مسابقه را برگزار کنیم، فکر می‌کنم درصد زیادی از برنامه‌های مدنظر برای سال 1400 را اجرایی کرده‌ایم. البته همه استان‌ها باید برای اجرایی شدن این برنامه‌ها دست به دست هم دهند.