یکشنبه سیزدهم آذر ماه
اولین یادواره ۳۱۳ شهید مربی برگزار شد

دکتر کلهر: هیچ سرمایه ای بالاتر از شهدا نداریم

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان این که هیچ سرمایه ای بالاتر از شهدا نداریم، تصریح کرد: اولین و اساسی ترین کار ما این است که از این رحمت الهی بهره ببریم‌.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی، محلی و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر سینا کلهر معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در اولین یادواره ۳۱۳ شهید مربی که امروز در موزه ملی دفاع مقدس برگزار شد، با تسلیت یالروز شهادت امام هادی(ع) و گرامی داشت یاد و نام شهدا و ایام الله دهه فجر، گفت: توفیقی از زمان مسئولیت بنده در وزارت ورزش و جوانان قسمت ما بوده که از همان روز اول کار ما به شهدا و به طور خاص به شهدای گمنام گره خورد.

وی با تشکر از همکاری و همراهی فدراسیون ورزش های همگانی و سازمان بسیج ورزشکاران در برنامه های مختلف فرهنگی و موضوعات مربوط به شهدا، افزود: شهدای عزیز در رحمتند و همه ما از وجود و حضور آنها بهره می بریم.

دکتر کلهر با بیان این که بزرگداشت شهدا در حقیقت باز نگه داشتن در رحمت الهی است، اظهار داشت: هر زمان رابطه و اتصال ما با شهدا برقرار بوده گره های ما باز شده است.

وی تصریح کرد: هیچ سرمایه ای بالاتر از شهدا نداریم و اولین و اساسی ترین کار ما این است که از این رحمت الهی بهره ببریم‌

معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان با مروری از خاطرات شهدای کربلای پنج، اظهار داشت: رزمندگان ما در این عملیات با کمترین امکانات و بیشترین موانع روبرو بودند و راحتترین کار این بوده که بگویند نمی شود ولی این کار را نکردند و در واقع کار نشد را انجام دادند.

وی ادامه داد: علاوه بر بهره معنوی از شهدای گرانقدر باید فرهنگ می توانیم و می شود را از شهدا الگو برداری کنیم و انجام دادن کارهای بزرگ با وجود کمبود امکانات را از شهدا یاد بگیریم.

دکتر کلهر با بیان این که شهادت امری نیست که آسان بدست آمده باشد، اظهار داشت: بسیار مجاهدت ها و رنج ها باید کشید تا مقام شهید اعطا شود، بنا براین اگر بخواهیم نسبتی با شهدا برقرار کنیم باید قبل از آن روحیه مجاهدت، تلاش از خودگذشتی و ... را داشته باشیم.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در پایان با تقدیر از خانواده شهدا، اظهار داشت: امیدوارم روحیه و فرهنگ شهادت طلبی مثل گذشته در جامعه ورزش به همین شکل تداوم داشته باشد و خداوند توفیق و مقام شهادت را به همه عنایت بفرماید.

در این مراسم پیکر مطهر شهید گمنام ۱۷ ساله تشییع و پیام مرجع عالی قدر آیت الله علوی گرگانی قرائت شد.
همچنین با حضور مسئولان وزارت ورزش و جوانان از خانواده شهدایمعاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان این که هیچ سرمایه ای بالاتر از شهدا نداریم، تصریح کرد: اولین و اساسی ترین کار ما این است که از این رحمت الهی بهره ببریم‌. مربی تجلیل به عمل آمد.


دکتر اسماعیل احمدی مدیرکل حوزه وزارت، دکتر کلهر معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، دکتر کاظمی پور معاون توسعه ورزش بانوان، میرجلیلی رییس بسیج ورزشکاران،دکتر محمد تقی امیری خراستی و  تعدادی از روسای فدراسیونهای ورزشی و مقامات کشوری و لشگری حضور داشتند.