یکشنبه سیزدهم آذر ماه

خبرها

خانه های ورزش روستایی با اولویت مناطق محروم افتتاح و تجهیز خواهد شد

در راستای تفاهم نامه همکاری مشترک شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ، اداره کل ورزش و جوانان و دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی ، خانه ورزش روستای زاوه از توابع بخش مرکزی شهرستان زاوه افتتاح شد. خانه ورزش روستای زاوه یکی از یکصد خانه ورزش روستایی در سطح خراسان رضوی می باشد که با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خراسان رضوی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری ، رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی استان و دیگر مسئولان شهرستانی در روستای "زاوه" از توابع بخش

مسابقات جشنواره‌ی سراسری بازی‌های بومی محلی، ویژه بانوان به مناسبت هفته دفاع مقدس

به گزارش روابط عمومی هیات؛مهری‌السادات امین‌جواهری، گفت: با همکاری هیئت‌های شهرستان‌ها، مسابقه‌ای با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، به صورت انفرادی، در روز ۲۸ شهریور ماه ۹۹، به صورت همزمان برگزار خواهد شد.

علیرضا خاوری برای چهار سال سکاندار هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی استان لرستان شد.

پیش از ظهر امروز با حضور دکتر اکبری سرپرست فدارسیون ، کریمی مدیرکل ورزش و جوانان استان و اعضاء مجمع، انتخابات ریاست هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان لرستان در سالن کنفرانس اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد و در پایان علیرضا خاوری تنها کاندیدای این مجمع با کسب ۱۴ رأی و کسب کل آراء مأخوذه، به‌عنوان رئیس جدید هیات استان لرستان انتخاب شد.

برترین های پویش ملی "آماده باش"

یک دوره مسابقات بازی های بومی محلی ویژه بانوان حاشیه شهر با عنوان پویش ملی "آماده باش" در شهر مشهد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی هیئت ورزش های روستایی و بازی های بومی محلی خراسان رضوی ، این رقابت ها با حضور 50 نفر در دو رشته ورزشی "هفت سنگ" و "دارت" در مجموعه ورزشی محمد تقی جعفریان انجام شد که در پایان به نفرات برتر هر رشته جوائزی اهدا شد.

روستاهای پرجمعیت شهرستان نیر صاحب سالن ورزشی می‌شوند

علی نیکزاد نماینده مردم شهرستان‌های نیر اردبیل نمین و سرعین گفت: روستاهای پرجمعیت شهرستان نیر صاحب سالن ورزشی می‌شوند

بازی های بومی محلی پلی بین پیوند اقوام ایرانی

حسن زاده عضو هیات علمی و رئیس پژوهشکده مردم شناسی وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی در گفتگو باسایت فدراسیون در خصوص نقش بازی های بومی محلی در میراث فرهنگی کشو گفت:بر اساس کنوانسیون سال 2003 یونسکو حفظ میراث ناملموس بازی های بومی محلی و ورزش های سنتی و آئینی جزو میراث ورزشی تلقی میشوند.لذا یکی از صور کلیدی محسوب شده چرا که هم در زمینه اوقات فراغت هم با ساختار اجتماعی و فرهنگ گره خورده است.لذا بازی های بومی محلی بتواند نقشی کلیدی در سطح روابط اجتماعی و همچنین سطح زندگی و شادمانی جامعه نقش موثری ایف

درخشش هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی استان سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی،هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی استان سیستان و بلوچستان رتبه اول توسعه ورزش همگانی را از آن خود نمود.

گراميداشت سالروز 17 شهريور

سالروز 17 شهريور، ياد و خاطره‏ي حماسه‌سازان و شهيدان عالي‌مقام اين روز تاريخي را گرامي مي‌داريم

جلسه ارزیابی شاخص های عملکرد هیات های استانی

به گزارش روابط عمومی؛جلسه ارزیابی شاخص عملکرد هیاتهای ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی صبح دیروز در محل سالن کنفرانس فدراسیون بر گزار شد.

گزارش تصویری افتتاح خانه ورزش روستایی در استان گلستان

گزارش تصویری افتتاح و تجهیز 23 خانه ورزش روستایی در استان گلستان با حضور مسئولین

انتخاب سرپرست هیات ورزش روستایی منطقه آزاد قشم

به گزارش روابط عمومی،طی ابلاغی از طرف دکتر اکبری سرپرست فدراسیون، رضوانی بعنوان سرپرست هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی منطقه آزاد قشم انتخاب شد.

تجهیز 30خانه ورزش روستایی در لرستان

روز چهارشنبه در مراسمی که به مناسبت هفته دولت و با حضور جمشید تقی زاده معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش وجوانان ، ودیگر مسئولین استانی برگزارشده بود30خانه ورزش روستایی در لرستان تجهیز شدند.مدیر کل ورزش و جوانان لرستان در حاشیه این مراسم گفت: 30خانه ورزش روستایی در لرستان به مناسبت هفته دولت تجهیز شدند.

سوابق مدیریتی پنج نامزد پست ریاست فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی مورد تایید قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی، 5 نفر از کاندیدا‌های پست ریاست فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی که در کمسیون تطبیق سوابق مدیریتی مورد تایید قرار گرفتند.به شرح ذیل می باشد 1.محمد تقی امیری خراسانی 2. کوروش بهادری 3.افشین هادی چگینی 4. محمود علیزاده 5.حسن میر محمدی

مراسم بدرقه دهمین کاروان امید و نشاط در استان سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی؛مراسم ارسال تجهیزات ورزشی به 49 روستای استان سیستان و بلوچستان در قالب کاروان امید و نشاط و همچنین افتتاح دو زمین چمن مصنوعی روستایی با حضور دکتر اکبری سرپرست فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی برگزار شد.